Kiekvienais metais rugsėjo 29 dieną visame pasaulyje minima Širdies diena. Šia proga Lietuvos širdies asociacija bei Servier Lietuva iniciatyva www.nematomaliga.lt kviečia atkreipti dėmesį į pavojingas širdies ir kraujagyslių ligas, kurios nulemia daugiau nei 50 proc. mirčių Lietuvoje. Reguliarus fizinis aktyvumas, subalansuota mityba ir kokybiškas poilsis – itin svarbūs širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai bei kontrolei, todėl kviečiame išeiti pasivaikščioti specialiais širdies formos maršrutais ir taip pasirūpinti savo širdimi.

Maršrutai ypatingi tuo, kad žygiuodami jais – žemėlapyje nubraižysite širdeles. O maršrutuose rasite specialius informacinius žymeklius, kurie primins, kodėl reikia ir kaip reikia rūpintis sveikata.

Širdies formos maršrutus gy­ventojai gali įveikti Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose ir Klaipė­doje. Vaizdingi ir gamtą mieste at­rasti kviečiantys maršrutai sukurti bendradarbiaujant su „TrenkTuro“ komanda.

Visi maršrutai nemokamai pasie­kiami adresu www.solo.trenkturas.lt/rinkinys/sirdies-takas/, o navi­guoti jais jau galite ir „TrenkTuras“ mobiliojoje programėlėje, kurią jau galima atsisiųsti „Google Play“ parduotuvėje, , „App Store“.

Suaugęs žmogus vidutinio in­tensyvumo fizine veikla per dieną turėtų užsiimti bent 30-60 minu­čių. Maždaug tiek laiko reikės no­rint apeiti širdies formos maršrutą pasirinktame mieste. Pasivaikščioti pakvieskite savo tėvus, senelius, draugus ir kitus artimuosius. Būti aktyvūs ir rūpintis savo širdimi turi­me visi, nepriklausomai nuo mūsų amžiaus.

Maršrutus rasite – https://trenkturas.lt/rinkinys/sirdies-takas/

Daugiau informacijos apie hipertenziją ir dislipidemiją rasite : www.nematomaliga.lt